Tasarım ve Çizimleriyle Nova Norda!

Sanatçının bilinmeyen yanı...

Adını Kuzey’in ışıklarından alan Nova Norda, aslında hâlâ taze bir müzisyen. 2018’de çıkardığı single’ı Çıktım Bi Yola ile müzik kariyeri başladı. Daha sonra Dinozorlar, Varım, Zor gibi şarkılar geldi ve müzik kariyerinde çok hızlı adımlar attı.

Sıkı hayranları biliyordur belki ama aslında Nova Norda yetenekli bir çizer de! Buna hiç şaşırma, bu yeteneği ilk mesleği olan reklamcılıktan kalma. 2019’da Back on Stage’e verdiği röportaj sırasında kendi karikatürünü birkaç dakikada karaladı...

Şarkı sözleri yazarken kimi zaman da tabletini kucağına alıp hayallere dalıp çizim yapıyor. Hatta müzisyenin sembolü olan iç içe geçmiş N harfi de böyle bir günde çıkan bir Nova Norda çizimi. Dinozorlar ve Beni Biraz’da resim üzerine yaptığı çizimleri çok sevince tekli kapağına dönüştürmüş.

Çizimlerinin yanı sıra tasarımlarıyla da ilginç fikirlere imza attı. Türkiye’nin ilk sese duyarlı ışıklı kostümünün de taslaklarını Nova Norda çizdi. Daha sonra da bu kostümü yaptırdı. Konser esnasında söylediği şarkı ile uyumlu olarak değişen bir kostüm!

Müzik kariyerine yoğunlaşsa da çizimleriyle daha farklı projelerle gelebilir, Norda’nın kaleminden şarkıları dinleyip ve çizimlerini seyredin!

https://i.tmgrup.com.tr/vogue/img/photo_gallery_b/19-